facebook
  • Cena Cena 650 000 Kč
  • Podlahová plocha Podlahová plocha 54
  • Počet podlaží Počet podlaží 1
Autobusová zastávka v dosahu
Ano
Budova
Cihlová
Dálkový vodovod
NE
Elektřina 230V
NE
Měna
CZK
Okolní zástavba
Venkovská
Plocha pozemku
147
Počet nadzemních podlaží
1
Poznámka k ceně
Včetně provize a právního servisu. Bez daně z nabytí věcí nemovitých.
Rok výstavby
1920
Sklep
NE
Stav nabídky
Pozastaveno
Stav objektu
Dobrý
Typ stavby
Přízemní
Umístění nemovitosti
Klidná část obce
Včetně právního servisu
ano
Včetně provize
Ano
Zastavěná plocha
54
Rozbalit více informací

Více informací

Hledá se nový majitel pro návesní kapli, který do ní vnese světlo a nový život.

Samotná kaple leží v místě, které si zcela jistě zamilujete v obci Dražíč v části Vranov. Všude kol se nachází krásné lesy, široké lány polí a rozlehlé louky. Obec Dražíč je vesnicí roku 2011 a leží v jižních Čechách v okrese České Budějovice zhruba 6 km západně od Bechyně a 10 km severozápadně od Týna nad Vltavou. Návesní kaple byla vystavěna místním farářem počátkem dvacátých let 20. století a byla ke svému účelu využívána dlouhá a dlouhá léta.

Z architektonického hlediska se jedná o sakrální stavbu, jenž byla postavená na obdélném půdorysu s půlkruhově zakončeným chórem a dále zvonicí s funkčním bronzovým zvonem. Stropní konstrukce jsou v samotné lodi tvořeny křížovou klenbou. Střešní konstrukce je z části plechová a z části z pálených tašek. Objekt není památkově chráněn a v katastru nemovitostí je zapsán jako stavba občanské vybavenosti. Kaple není připojena na inženýrské sítě. Přípojka na elektrickou síť je však v dosahu. Vstup na pozemek návesní kaple je přes pozemek obecní. Z technického hlediska je stavba stále v dobrém stavu. Nenalezte zde žádné statické poruchy. Od doby, kdy se stavba přestala využívat ke svým účelům, ke kterým byla postavena, ji byla věnována základní údržba.

V budoucnu bude možné přikoupit další menší pozemek. Vzhledem k tomu, že se nejedná o rozsáhlý objekt, případná rekonstrukce nebude vyžadovat nadměrné finanční náklady. Nenechte si uniknou něco tak jedinečného jako je tato námi nabízená sakrální stavba.

Sakrální stavba je nabízena přímo realitní kanceláří Nemovitost Levně.cz, zprostředkovatelem je Ing. Tomáš Pusztai, tel.: 733 361 536.

Zhlédnout video

Prozkoumat lokalitu

Naše tipy