f +420 733 361 536

Energetická třída

G

Prodej Chalupa Horní Kněžeklady
Horní Kněžeklady

Horní Kněžeklady , Dolní Kněžeklady

Užitná plocha

89 m2

Počet podlaží

1

Cena

1 350 000 Kč

Autobusová zastávka v dosahu: ANO Budova: Smíšená
Elektřina 230V: ANO Elektřina 400V: ANO
Měna: CZK Plocha pozemku: 541
Počet místností: 3 pokoje Počet nadzemních podlaží: 1
Poznámka k ceně: včetně provize a právního servisu, bez daně z nabytí věcí nemovitých Stav nabídky: Aktuální nabídka
Třída energetické náročnosti budovy: G - mimořádně nehospodárná Typ nemovitosti: Samostatná
Typ stavby: Přízemní Umístění nemovitosti: Střed obce
Včetně právního servisu: ano Včetně provize: ANO
Vlastní zdroj vody: ANO Zastavěná plocha: 109

Je nám potěšení Vám nabídnout ke koupi půvabný vesnický dům, který se nachází v malebné obci Dolní Kněžeklady. Dolní Kněžeklady  jsou místní částí  Horních Kněžeklad a nalezeneme je  jen 8 km jihovýchodně od Týna nad Vltavou a 37 km  severně od Českých Budějovic. Nemovitost je vystavěna na klidném místě ve středu obce a v dosahu krásné okolní přírody.

 

Jedná se o stavbu, která je velmi vhodná jak k rekreaci, tak i k trvalému bydlení. Objekt se sestává z části obytné, kterou tvoří kuchyně, 3 pokoje a dále koupelna, záchod a spíž a z části hospodářsko-technické, kterou tvoří stodola, garáž, maštal, uhelna  a dílna.  

 

Dům byl vystavěn v počátku 19. století. V 60. letech 19. st. proběhla  poměrně rozsáhlá rekonstrukce. Rekonstrukce zahrnovala  přístavbu dvou obytných místností a dále celkovou modernizaci. Svým charakterem je dům jednopodlažní,  samostatně stojící,  nepodsklepený a se  sedlovou střechou umožňující vybudování podkroví. Krov domu je ve velmi dobrém technickém stavu.

Konstrukčně je řešena stavba následovně. Základové konstrukce jsou v původní části vyskládány z lomového kamene a v přístavbě jsou zhotoveny základové pasy z prostého betonu s izolací. Obvodové svislé konstrukce jsou v povodní obytné části, kterou tvoří obytná kuchyně, předsíň, koupelna, záchod, spíž a  pokoj, zhotoveny ze smíšeného zdiva tl. 600 mm a u přístavby jsou vystavěny s cihly plné tl. 450 mm. Stropní konstrukce jsou v původní části řešeny jako dřevěné – povalové trámy a v nové části již je využito železobetonové konstrukce.  Krov domu je sedlový s betonovou střešní konstrukcí (v roce 1962 proběhla výměna krytiny). Podlahové konstrukce  jsou řešeny jako PVC,  dřevěná podlaha ve dvou obytných pokojích a dlažba v koupelně a na záchodě. Okenní výplně jsou dřevěné špaletové po renovaci.  Dům je připojen na elektroinstalaci. Voda je řešena vlastním zdrojem – studnou. Odvod splaškové vody je řešen do septiku s přepadem. Plyn v obci není zaveden. Vytápění domu je řešeno lokálními spotřebiči na tuhá paliva a elektrickými přímotopy. Ohřev vody je řešen elektrickým bojlerem.

 

Stavba se nachází v blízkosti středověkého tvrziště u místního rybníka.  Tvrz pocházela z 2. třetiny 14. století a zanikla v průběhu 15. století. Z tvrze se zachovaly terénní pozůstatky, které jsou volně přístupné. Na místě tvrziště stojí nyní kaplička.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu! Rádi Vás nemovitostí provedeme a v případě zájmu Vám pomůžeme zajistit financování.

 

Nemovitost je přímo nabízena realitní kanceláří Nemovitost Levně.cz a zprostředkovatelem je Ing. Tomáš Pusztai, tel.: 733 36 15 36, e-mail: info@nemovitostlevne.cz

Další podobné nemovitosti

Vybrané nemovitosti